O nás

Robíme to tak trochu inak…

Bojujeme s novodobým trendom rýchlej módy, kde výroba veľkých reťazcov je častokrát neekologická a neľudská. Vo Flipky.sk neustále hľadáme nové možnosti, aby sme udržiavali rovnováhu medzi prírodou a ľudskou aktivitou. Chceme, aby každé oblečenie dávalo zmysel a malo 100%-né využitie. Preto každý jeden kúsok, ktorý vytvoríme v našich dielňach, je spojením najmenej dvoch účelov v prevedení jedného produktu. Okrem toho používame prírodné a recyklované látky a dbáme na kvalitnú a poctivú výrobu!

Vďaka našim aktivitám a viacúčelovému oblečeniu vieme, oproti bežným módnym firmám, znížiť náš dopad na životné prostredie o viac ako 50%.

Ako Fungujeme

Sme zástancami “slow fashion” a preto chceme, aby každý kúsok, ktorý vytvoríme dával zmysel a mal viac ako jedno využitie.

Rýchla móda produkuje množstvo nechceného oblečenia, ktoré častokrát skončí vyhodené na skládkach. Až 30% vyrobeného oblečenia sa nemusí nikdy využiť. Problémom je, že aj predané oblečenie sa skôr či neskôr tiež prestane využívať a pravdepodobne skončí v koši alebo uväznené v skrini.

Ako zástancovia pomalej módy vyrábame limitované množstvo oblečenia. V prípadne väčšieho záujmu, dorobíme tovar radšej neskôr.

Vždy sa snažíme vytvoriť oblečenie, ktoré nahradí viacero kúskov vo Vašom šatníku. Našou prioritou je jeho kvalita, funkčnosť a štýlovosť vhodná do hôr ako aj do mesta.

Dbáme na dobré pracovné podmienky a kvalitnú výrobu. Naše produkty tvoríme s láskou na Slovensku.

Kvalita je jeden z najlepších spôsobov ako bojovať proti rýchlej móde. Preto si dávame pozor, kde a ako sa naše oblečenie vyrába, aby sme Vám mohli ponúknuť to najlepšie, čo vieme.

Vďaka výrobe na Slovensku podporujeme lokálnych výrobcov, zvyšujeme blahobyt našej krajiny a zároveň vieme zaručiť, že naše produkty sú vyrobené za férových pracovných podmienok.

Používame recyklované a prírodné látky, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu.

Šijeme primárne z recyklovaného polyestru, ktorý patrí medzi najšetrnejšie látky pre životné prostredie.

Recyklovaný polyester je príjemný, funkčný, nekrčí sa a rýchlo schne. Má identické vlastnosti ako bežný polyester, no na výrobu RPET stačí o 90% menej vody a o 70% menej energií. Vyrába sa z PET fliaš, priemyselného polyesterového odpadu a taktiež zo starých odevov.

Okrem bežných funkčných materiálov vie nahradiť rôzne druhy kožušín, čím vieme zachrániť množstvo zvierat.

Vďaka recyklácii materiálov, z ktorých sa vyrába RPET, si postupne čistíme našu jedinečnú Zem a zachovávame ju pre naše budúce generácie.

Udržateľná móda je misia pre nás všetkých. Preto Vás prosíme, aby ste Vaše oblečenie využívali naplno!